14 dni na zwrot bezpieczne zakupy

Styl skandynawski sklep online

Styl skandynawski sklep online

Styl skandynawski to nadal najbardziej popularny model urządzania wnętrz. Nic dziwnego – jest on prosty, przytulny, czerpie z naturalnych materiałów i stawia na ciekawe dodatki. Paleta zastosowanych barw w jego przypadku przypomina naturalne kolory Skandynawii – delikatna szarość, błękit, biel, beż.


Podstawy stylu skandynawskiego

Urządzając dom w stylu skandynawskim, najlepiej jest postawić na naturalnie białe ściany, ewentualnie w równie nierzucającym się w oczy kolorze. Podłoga powinna być drewniana, przykryta niedużymi dywanikami. Białe meble z drewna to ideał wpisujący się w klimat prostoty skandynawskiego domu. Można wykorzystać takie samodzielnie odnowione albo skupić się na ofercie sklepu specjalizującego się w sprzedaży tego typu przedmiotów. Świeżość kolorystyki jest równoważona przez mocniejsze akcenty, na przykład ciemne uchwyty szafek albo elementy metalowe, takie jak klosze lamp.
Dekoracje w stylu skandynawskim
Rola dekoracji w stylu skandynawskim jest olbrzymia. Ramki na zdjęcia, miękkie poszewki na poduszki, przytulne kocyki, świeczki i nastrojowe lampki – to tylko niektóre propozycje. Ściany dobrze jest ozdobić grafikami nawiązującymi do natury. Okna powinny zostać odsłonięte, by wpuszczać jak najwięcej światła. Ewentualnie mogą zdobić je boczne zasłony, ale pod warunkiem, że są one wykonane z lnu lub innej naturalnej tkaniny o delikatnym odcieniu. Dodatki w stylu skandynawskim często bazują na kontraście, dlatego nie dziwi postawienie na czarne ramki.


Przede wszystkim natura

Wnętrze w stylu skandynawskim nie może przytłaczać, musi być hygge, czyli właśnie domowe, dające szczęście i przyjemność płynącą ze spędzania w nim czasu. Wygodna kanapa, ciepły wełniany koc, czas spędzany z rodziną – to kwintesencja stylu skandynawskiego, ze który pokochały go miliony ludzi na całym świecie.

zobacz

lampy skandynawskie           dekoracje skandynawskie

  inspiracja i design

  Baner 2

  O FIRMIE

  MoreThanWood
  NIP 5521528120
  Regon 366547350

  SZYBKI KONTAKT

  Copyrighy MoreThanWood.pl